מוקד מידע 077-232-4000

חישוב מסלול תחבורה ציבורית

 

 

רבות נאמר עד כה על התחבורה הציבורית, ועדיין, אך איך שלא נסתכל על זה, מדובר על האמצעי המרכזי, היעיל והזמין ביותר שיש לנו לניידות בתוך ובין הערים והמושבים השונים במדינת ישראל, ממש כפי שזה קורה בכל מקום אחר בעולם.

מי שמיומן, מכיר לא רק את לוחות הזמנים והמסלולים של אמצעי התחבורה שמשמשים אותו, אלא גם את המסלולים האלטרנטיביים, העלויות המשתלמות יותר ואפילו חלק מהנהגים.

למשתמשים הארעיים ובמיוחד למי שעושה שימוש חד פעמי, מערכת התחבורה הציבורית עלולה להיתפס מרתיעה מעט, ללא ספק.

יחד עם זאת, המציאות אופטימית הרבה יותר והיום הפלטפורמה, באמצעות הטכנולוגיה והייעול הרב מערכתי שהיא מאפשרת, הופכת את השימוש בתחבורה ציבורית לנוחה מאי פעם.

נקודות התייחסות

כמובן שמכל נקודה א לכל נקודה ב יהיה מגוון של מסלולי הגעה שונים, כאשר בעוד שיהיו מסלולים קצרים מאחרים, לא בהכרח ולא תמיד הם יהיו המסלולים הכדאיים ביותר, למשל במקרים של זמן אם נלקח בחשבון בתכנון כדאיות המסלול.

על מנת להתאים את המסלול הנכון ביותר לכם, למועד הספציפי שאתם מתכווננים אליו, כדאי לענות על שלוש שאלות:

  1. כמה יעדים יש במסלול שלכם והיכן הם ממוקמים? תכנון מסלול נסיעה לעבודה הוא תכנון מאד מסויים, מדובר על 2 נקודות קבועות, שההגעה והעזיבה מהן נעשית כמעט תמיד בשעות קבועות. חישוב מסלול של טיול עירוני לעומת זאת, ביום ספציפי, שכולל יעדים רבים ושעות הגעה ועזיבה גמישים מאד הוא חישוב מסוג אחר לגמרי.
  2. מה הדרכים להוזיל את עלות הנסיעה זו שאלה נוספת שאפשר וכדאי לשאול. אף על פי שבהגדרתה, תחבורה ציבורית אמורה להיות נגישה לציבור, וזה כולל גם מבחינת עלות, כדאי לדעת שתמיד יש דרכים להוזיל את עלויות הנסיעה. מחיר הנסיעה הוא פונקציה של תדירות, וככך שתדירות הנסיעות שלכם עולה, כך המחיר פר נסיעה יורד. כמובן שיש פערי עלויות בין אמצעי התחבורה השונים. המחיר של מונית ספיישל הוא הגבוה שבאמצעי התחבורה, כאשר קיימים פערים כמובן בין מחיר נסיעה באוטובוס, מונית שירות ורכבת. באוטובוסים ורכבות אפשר לקנות כרטיס נסיעה יומי או חודשי, שניהם מוזילים את עלות הנסיעה. ישנם כרטיסים שמאפשרים נסיעה ללא הגבלה בתוך טווח הזמן שמכסה הכרטיס, וישנן כרטיסיות אותן מנקבים עם כל נסיעה, וכמובן שכמות הנסיעות שבהן מזכה הכרטיס מוגבלות. בני נוער ופנסיונרים משלמים פחות.
  3. בתוך או מחוץ לעיר? במיוחד באוטובוסים, קיים הבדל גם מבחינת מסלולי הנסיעה, גם מבחינת המחיר וגם מבחינת חברות האוטובוס עצמן, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

לסיכום

כיום, רשת האינטרנט מאפשרת לבנות מסלול בתוך רגעים ספורים, כאשר הערך המוסף שמעניקה הרשת וממנו אפשר ליהנות עוד מהמכשיר החכם הוא הרבה מעבר לבחירה של קו ותכנון הזמנים. אפליקציות מותאמות מאפשרות לקבל התראות על פקקים, תאונות ואירועים שונים שעלולים לשבש, דיוק גבוה בזמני ההגעה, תכנון דינאמי בהתאם לשעות העומס ומקיימות פונקציות נוספות שהופכות את התכנון והנסיעה למהירה, נוחה וזולה מאי פעם.

 

המערכת חישוב מסלול נסיעה נותנת אפשרות לגולשים לתכנן את הגעתם ליעד באמצעות מידע המתעדכן אונליין במערכת של לוח זמנים.
תכנון המסלול נותן תשובות בנוגע לאיזה קו מומלץ לקחת? זמני הגעה של אוטובוסים, רכבות והליכה ברגל ממקום למקום בקלות ובמהירות.

כל שיש לעשות זה לבחור את כלי התחבורה שברצונך להשתמש תחבורה ציבורית או נסיעה ברכב.

לרשום את מקור - המקום ממנו את רוצה לצאת לדרך

והיעד - המקום אליו ברצונך להגיע

יציאה - בחירת תאריך ושעה לפי התכנון שלך.

בסיום רישום הפרטים יש ללחוץ על לחפש

בתוצאות החיפוש יתקבלו מספר מסלולים שונים מתוכם תוכל לבחור את הדרך המהירה והטובה ביותר עבורך.

אהבת? פרגן בלייק!